Zielonogórskie Stowarzyszenie Taksówkarzy Bis zostało powołane do życia uchwałą nr 1/2009 walnego zgromadzenia członków założycieli dnia 2.12.2009 roku i zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 29.012010 roku pod nr 0000347645. Członkami Stowarzyszenia są taksówkarze pracujący w korporacji Radio Taxi Bis.

Taxi Bis jest pierwszą korporacją taksówkarską, jaka powstała w Zielonej Górze, założona przez firmę Bis sp.j. Jarosław i Hanna Owsianny. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od stycznia 1994 roku,przez 24 godziny na dobę. W tym czasie przewieźliśmy ok. 1,5 mln pasażerów.

Jako pierwsza w Zielonej Górze firma Bis wprowadziła w 2001 roku nowoczesny, komputerowy system dyspozytorski RT 2000, który w kwietniu 2015 roku został uaktualniony do wersji RT 3000. Pracujemy teraz pod nadzorem systemu GPS, za pomocą terminali cyfrowych (tablety lub smartfony) , z wywołaniem selektywnym przez internet, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów, oraz eliminuje uciążliwe odgłosy pracującego radiotelefonu, przez który dyspozytor,w systemie nieskomputeryzowanym, głosowo podaje kursy kierowcom. Pasażerowie nie są już narażeni na hałas dobywający się z tradycyjnych środków łączności.

Stowarzyszenie nasze powstało, żeby podnieść jakość świadczonych usług, podnieść dyscyplinę, oraz sprostać wymaganiom dzisiejszych czasów, co wpisaliśmy do statutu. Od 01.04.2013 roku Stowarzyszenie jest właścicielem korporacji Radio Taxi Bis.

Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju. Nasi kierowcy to profesjonaliści o znakomitej znajomości swojego zawodu-znajomości instytucji, topografii miasta i okolic Zielonej Góry, Cechuje ich uczciwość, rzetelność, bezpieczeństwo prowadzonych pojazdów, czystość w samochodach, kultura osobista i, co najważniejsze-szacunek do klientów. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług.